Altının Seyri Nasıl Olacak
altın_külçe

Altın Orta Vadede Yeni Zirveleri Test Edebilir, Uzun Vadede ise Durum Aksi Yönde… SEB Commodity Research, kısa ve orta vadede altının yepyeni zirvelere tırmanmasını beklediklerini, fakat uzun vadede daha ayı piyasasına yönelik bir bakış açıları olduğunu ifade etti. Amerikan Merkez...

Altın Orta Vadede Yeni Zirveleri Test Edebilir, Uzun Vadede ise Durum Aksi Yönde…

SEB Commodity Research, kısa ve orta vadede altının yepyeni zirvelere tırmanmasını beklediklerini, fakat uzun vadede daha ayı piyasasına yönelik bir bakış açıları olduğunu ifade etti. Amerikan Merkez Bankası Fed’in ve Avrupa Merkez Bankası’nın yürütmekte olduğu tahvil alım programının altın fiyatlarına destek sağladığı belirtilirken, piyasaların zaten likiditeye boğulmuş durumda olduğu ve bu durumun kıymetli metaller için olumlu olacağı dile getirildi.

Buna karşılık SEB, 12 ay içinde daha olumlu bir ekonomik tablonun oluşacağı düşüncesinde. Zamanla likidite hacminin sabitleneceği ve sonra daralacağı öngörüsünde bulunan firma, altının bu koşullar altında değerlenmesinin zor olacağını dile getirdi. Yatırımcıların, ekonomik genleşme tabanlı varlıklara yönelerek altın satışı gerçekleştirmeden önce enflasyon beklentilerinin yükselmesi gerektiği söylendi. Dünya çapında merkez bankaları zaten böylesine bir enflasyonu hedeflemişken bunun er ya da geç olacağı muhakkak, fakat başarmaları için uzun bir süre gerekebilir. Altının, bu zaman zarfında düşüşlere maruz kalması olası.

Kaynak orjinal: Reuters
Kaynak tr: Saglamaltin.com.tr

Etiketler: , ,


Yorum yapın

Altın Piyasa Sözlüğü
Son Yorumlananlar